Black Mirror dizisinin yaratıcısı Charlie Brooker niçin 6.sezonu yazmayı düşünmediğini açıkladı?

‘Black Mirror’ için yeni sezona gerek kalmadı

Distopik gelecek senaryolarıyla dikkat çeken ünlü ‘Black Mirror’ dizisinin yaratıcısı Charlie Brooker, 6’ncı sezonu yazmayı düşünmediğini açıkladı. Brooker, dünya zaten sıradışı bir süreçten geçtiği için kimseyi daha fazla bunaltmaya gerek olmadığını belirtti. Dizide beyin implantlarıyla insanların her yaptığının takip edildiği ve anıların kontrol edilebildiği karanlık senaryolar da yer alıyordu.

Netflix’te yayınlanan distopik dizisi Black Mirror’ın 6. sezonu merakla beklenirken, İspanya’daki bazı reklam panolarında yeni afişlerin asıldığı görüldü. Dünyada yaşanan son gelişmeler sonrası yeni bölümlere gerek duymayan dizinin afişinde ‘Black Mirror 6. Sezon. Şimdi yayında, her yerde.’ yazdığı görüldü.

Netflix’in dünyaca ünlü dizisi Black Mirror, yayınlanan 5 sezonuyla izlenme rekorları kırdı.

Modern çağda yaşanacak karanlık olayları ele alan dizi, ilginç senaryosuyla geniş hayran kitlelerine ulaştı.

BLACK MIRROR HER YERDE!

Son dönemde dünyada yaşanan olağanüstü durumların ardından harekete geçen İspanyol bir ajans, Madrid’deki otobüs duraklarına Black Mirror dizisine gönderme yapan afişler astı.

Asılan aynalı afişlerde, “Black Mirror 6.Sezon. Şimdi yayında, her yerde” yazdığı görüldü.

Black Mirror’ın senaristi Charlie Brooker, geçtiğimiz ay katıldığı bir radyo programında dizinin altıncı sezonunun beklemede olduğunu söyleyerek, “Şu anda toplumların parçalanmasıyla ilgili hikayeleri hangi midenin kaldırabileceğini bilmiyorum. Bu yüzden yeni Black Mirror bölümleri üzerinde çalışmıyorum” demişti.

Yorumlarınızı bekliyorum.