Tantuni İçin Mersin’e Gitmeye Gerek Yok

Bu bölümde amacımız  lüks restoranları tanıtmak değildir. Onların yeterince tanıtanı var. Lüks olması yiyeceğin lezzetli olması anlamına da gelmiyor. Bu bölümde lezzeti ile fark yaratan, ortalama bütçelerle çalışan, salaş mekanları araştırıp bulmayı ve lezzet arayanlara sunmayı hedefliyoruz.resim (6)

Lezzet Mekanları bölümümüzün ilk misafiri  bölümün amacına ve adına yakışır bir şekilde lezzeti ve çeşitleriyle Diren Tantuni  oldu.  Diren Tantuni Kadıköy’ün eğlence mekanlarının ve sinemaların yoğunlukta olduğu Barlar Sokağı’nda. Haliyle sabaha kadar açık bir mekan.

 

Çeşitleriyle de göz dolduran Diren Tantuni, fiyat konusunda da gayet uygun. Özellikle yoğurtlu tantuniye olan talep fazla görünüyor.

Tantuni ile  servis edilen yeşillik yetersiz de olsa oldukça taze. Mersindeki ile tek farkının türkçe menüşalgamın içindeki havuç dilimlerinin olduğu söylenebilir.

Bölgedeki yabancı turist yoğunluğundan dolayı İngilizce menü hazırlanması da isabet olmuş.

Fast&Food da yaygınlaşan hamburger kültürüne alternatif getiren bu tür mekanlar, sağlık yönünden de tercih konusu edilebilir.

yoğurtlu tantuniÖzellikle merkezlerde ve kısıtlı bütçelerle iş yapan mekanlarda görülen alan darlığını üst katı da mekana dahil ederek akıllıca bir çözümle halletmiş görünüyorlar.

Ünlülerin de rağbet ettiği Diren Tantuni lezzet arayanların mutlaka uğraması gereken bir mekan.

ünlüler

ünlüler (2)

 

 

 

 

 

 

One thought on “Tantuni İçin Mersin’e Gitmeye Gerek Yok

  • 29 Şubat 2016 tarihinde, saat 22:42
    Permalink

    Daima gittiğim lezzetlerdendir, kesinlikle öneririm. Güleryüzlü insanların içten hizmet ettiği bir mekan, Diren Tantuni…

    Yanıtla

Yorumlarınızı bekliyorum.

%d blogcu bunu beğendi: